Już samo położenie Ziemi Kłodzkiej – z trzech stron otoczona jest Czechami – nadaje jej wyjątkowego charakteru. Niegdysiejszy tygiel Czechów, Niemców i Polaków tworzył kulturę bogatą i wyjątkową, której artefakty do dzisiaj możemy podziwiać. Mnogość zabytków i dzieł ruchomych stanowią dumę współczesnego mieszkańca dawnego Hrabstwa Kłodzkiego i cel odwiedzin turystów z całego kraju, Europy i świata. Przyroda Ziemi Kłodzkiej, z niezwykle malowniczymi górami i dolinami, to jednak największa wartość tego zakątka polskich Sudetów. Jej różnorodność i piękno zniewalają, trudno jest nie zakochać się w jej pejzażach i detalach.
Kawiarnia Artystyczna „Dom Klahra”. Usytuowana na lądeckim Rynku kawiarnia, w której w każdym tygodniu odbywają się koncerty, recitale, wystawy, wieczory autorskie. Lokal mieści się w niegdysiejszym domu najważniejszego rzeźbiarza śląskiego baroku Michała Klahra Starszego.
Kaplica Czaszek w Kudowie-Zdroju. Zabytek sakralny znajdujący się w Kudowie-Zdroju, w dzielnicy Czermna. Ściany i sklepienie wnętrza kaplicy pokrywa ok. 3 tys. ciasno ułożonych czaszek i kości ludzkich, ofiar wojen oraz epidemii chorób zakaźnych. Dalsze 20–30 tys. szczątków leży w krypcie pod kaplicą. Odległość – ?
Park Velke Losiny to nowoczesny kompleks termalny, którego podstawową koncepcja jest harmonia między człowiekiem i naturą. Znajdziemy tutaj unikalne połączenie relaksu, regeneracji i korzystnej wody termalnej. Do naszej dyspozycji 9 basenów termalnych (krytych i odkrytych) ze średnią temperaturą wody ok. 33°C. Przy basenach leżaki, zjeżdżalnie, bicze, masaże wodne i wiele więcej… Na miejscu kompleks saun (fińska, solna, parowa, tepidarium oraz grota solna).
Wapiennik „Łaskawy Kamień” stanowi miejsce kulturalnej mekki artystów zjeżdżających tu aby zaprezentować swój dorobek artystyczny na organizowanych tutaj wystawach, wieczorkach literackich, sympozjach czy koncertach. Stała ekspozycja zawiera galerię prac autorska rodziny Rybczyńskich. W tym miejscu można także osobiście doświadczyć procesu tworzenia w pracowni druku artystycznego pod czujnym okiem profesora, artysty grafika Jacka M. Rybczyńskiego. Wapiennik można zwiedzać w towarzystwie gospodarzy oprowadzających gości zaczynając od ogrodu japońskiego otaczającego skansen, przez sam wapiennik i galerię sztuki kończąc na szczycie budynku skąd rozpościera się piękny widok na okoliczne góry doliny i lasy. Zwiedzanie trwa około 40 minut.
Trasy składają się z przeszkód typu kładki, mosty, liny U, zajazdy, tyrolka, skok tarzana i wiele innych. Każdy uczestnik zabawy ma zapewnione: wypożyczenie profesjonalnego sprzętu alpinistycznego, szkolenie instruktażowe, przejście trasy szkoleniowej, opiekę instruktora podczas przechodzenia przez trasy.
Zjeżdzalnia ma długość 950 m, na trasie mamy 3 pętle, przejazd przez las i potok wiaduktem na wysokości 8 metrów nad potokiem. Wszystko oczywiście na najwyższym poziomie bezpieczeństwa i z gwarancją dobrej zabawy. Jest to najdłuższa zjeżdżalnia w Polsce.
Dom pod Wilczyńcem położony jest w Stroniu Śląskim i dysponuje tarasem z widokiem na góry. Obiekt znajduje się 28 km od Polanicy-Zdroju, 7 km od Lądka-Zdroju, 47 km od Kudowy-Zdroju. Dom zapewnia bezpłatne WiFi oraz prywatny parking.
© 2024 Pod Wilczyńcem. Wszystkie prawa zastrzeżone.