Dolni Morava. Stezka v oblacích

Dolni Morava. Stezka v oblacích

Spacerowaliście już w obłokach? Teraz u nas na Dolní Morawie macie wyjątkową okazję, żeby spełniły się Wasze marzenia. Ścieżka w Obłokach znajduje się niedaleko chaty Slaměnka, tuż obok górnej stacji kolejki Śnieżnik, na wysokości 1116 m n.p.m. Ma wysokość 55 m, a na szczyt wygodnie można dotrzeć po drewnianej drodze, także z wózkami dziecięcymi czy inwalidzkimi. Najodważniejsi mogą zjechać 101-metrową zjeżdżalnią z okienkami. Z samego szczytu rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na cały masyw Śnieżnika Kłodzkiego z malowniczą doliną rzeki Morawy, w oddali także główny grzbiet Jesioników, Suchý vrch i Karkonosze.

Ta unikatowa budowla oferuje nie tylko przepiękne widoki. Swoich gości jednocześnie bawi i edukuje. Z tablic informacyjnych postawionych na całej długości ścieżki można dowiedzieć się ciekawostek o okolicy, o historii miejscowej doliny i o chmurach.
Budowlę zaprojektowano w warsztacie Zdeňka Fránka, który od 2012 r. pracuje jako dziekan Wydziału Sztuki i Architektury na Uniwersytecie Technicznym w Libercu. Pracował także jak pedagog w szkołach FA VUT Brno, VŠB Ostrava i ARCHIP w Pradze. Realizował wiele wystaw w Czechach i na całym świecie. W chwili obecnej projektuje, publikuje i uczy w kraju i za granicą.

 

Dla miłośników przygód i zabawy przygotowaliśmy kilka atrakcji specjalnych, takie jak sieć do odpoczynku, rękaw, gniazda czy tunel w kładce. Rękaw zapleciony jest z gęstej sieci i służy do wspinania się z jednego piętra na drugie. Sieć do odpoczynku przeznaczona jest dla młodszych i starszych – mogą się tu relaksować przed lub po przejściu ścieżki. Po drodze w dół goście mogą skorzystać ze wspomnianej częściowo przezroczystej zjeżdżalni, która przez kilka nachylonych zakrętów bezpiecznie dostarczy gości na dół aż do stóp wieży widokowej.
  • Godziny otwarcia codziennie 10:00-16:00
  • Sprzedaż biletów wstępu: kasy przy dolnej stacji kolejki Śnieżnik (chata Marcelka)
  • Do Ścieżki w Obłokach i z powrotem przewiezie was wygodna kolejka Śnieżnik: 8:30-16:00
  • Aktualny cennik znaleźć można poniżej na stronie www

http://www.dolnimorava.cz/_pl/sciezka-w-oblokach/


Comments are closed.